| Дэлгэцийн төрөл | TFT-LCD |
| Брэндийн нэр | Мэргэн Ухаан |
| Хэмжээ | 1.06 инч |
| Пикселүүд | 96×160 цэгүүд |
| Чиглэлийг харах | IPS/Үнэгүй |
| Идэвхтэй бүс (AA) | 13.824×23.04 мм |
| Самбарын хэмжээ | 16.12*29.76*1.69 мм |
| Өнгөний зохицуулалт | RGB босоо судал |
| Өнгө | 65 мянган |
| Гэрэлтүүлэг | 400 (хамгийн бага)cd/м² |
| Интерфэйс | 4 шугамын SPI |
| Пин дугаар | 13 |
| Жолоочийн IC | GC9107 |
| Арын гэрэлтүүлгийн төрөл | 1 ширхэг чиптэй цагаан LED гэрэл |
| Хүчдэл | 2.5~3.3 В |
| Жин | 1.3 гр |
| Ашиглалтын температур | -20 ~ +70 °C |
| Хадгалах температур | -30 ~ +80°C |
N106-1609TBBIG41-H13 нь жижиг хэмжээтэй 1.06 инчийн IPS өргөн өнцгийн TFT-LCD дэлгэцийн модуль юм.
Энэхүү жижиг хэмжээтэй TFT-LCD самбар нь 96x160 пикселийн нягтралтай, GC9107 хянагчийн IC суурилуулсан, 4 утастай SPI интерфэйсийг дэмждэг, 2.5V~3.3V тэжээлийн хүчдэлийн (VDD) хүрээтэй, модулийн гэрэлтэлт 400 cd/m², контраст 800 байна.
Энэхүү модуль нь дэвшилтэт дэлгэцийн самбар бөгөөд өргөн өнцгийн IPS технологи нь дээд зэргийн харах туршлага, тод өнгө, өндөр чанартай дүрсийг өгдөг.
Авсаархан хэмжээ, гайхалтай температурт тэсвэртэй тул энэхүү хавтан нь өмсөж болох төхөөрөмж, эмнэлгийн багаж хэрэгсэл зэрэг олон төрлийн хэрэглээнд тохиромжтой.
N106-1609TBBIG41-H13 ашиглан харааны туршлагаа сайжруулж, технологийн жинхэнэ хүчийг мэдрэх боломжтой.
Энэ модулийн ажиллах температур -20 ℃-ээс 70 ℃ хүртэл, хадгалах температур -30 ℃-ээс 80 ℃ хүртэл байна.
Хамгийн сүүлийн үеийн инновацийн бүтээгдэхүүн болох 1.06 инчийн жижиг хэмжээтэй 96 RGB × 160 цэгийн TFT LCD дэлгэцийн модулийн дэлгэцийг танилцуулж байна. Энэхүү гайхалтай бүтээгдэхүүн нь хамгийн сүүлийн үеийн технологийг харуулж, хосгүй харааны туршлагыг мэдрүүлдэг. Авсаархан хэмжээ, давуу талтай функцээрээ бидний дэлгэц харах, харилцах арга барилыг хувьсгал болгож байна.
1.06 инчийн жижиг хэмжээтэй TFT LCD модулийн дэлгэц нь 96 RGB × 160 цэгийн өндөр нягтралтай тул дүрсийг тод, нарийн гаргах боломжийг олгодог. Та зураг, видео үзэж байгаа эсвэл тоглоом тоглож байгаа эсэхээс үл хамааран нарийн ширийн зүйл бүрийг амьдруулж, үнэхээр гайхалтай туршлагыг мэдрүүлнэ. Тод өнгө, тод ялгаатай байдал нь таны контентод гүн гүнзгий, эрч хүч нэмж, үзэхэд таатай болгоно.
Энэхүү дэлгэцийн модулийн нэг онцлог нь түүний жижиг хэмжээ юм. Энэ нь ердөө 1.06 инч хэмжээтэй тул ухаалаг цаг, фитнесс трекер, IoT төхөөрөмж зэрэг авсаархан төхөөрөмжүүдэд тохиромжтой. Одоо та илүү олон төрлийн хэрэглэгчийн туршлагыг хангахын тулд хамгийн жижиг төхөөрөмжид өндөр чанартай дэлгэцтэй байх боломжтой.
TFT LCD дэлгэцийн модулийн дэлгэц нь өргөн харах өнцөгтэй тул чанарыг нь алдагдуулахгүйгээр контентыг бүх өнцгөөс хялбархан үзэх боломжтой. Та дэлгэцийг урд эсвэл хажуу талаас нь харж байгаа эсэхээс үл хамааран ижил түвшний тод байдал, баялаг өнгийг авах болно.
Энэ бүтээгдэхүүний бас нэгэн гайхалтай тал нь эрчим хүчний хэмнэлт юм. Бага эрчим хүч зарцуулалт нь таны төхөөрөмжийн батерейны ашиглалтын хугацааг уртасгадаг тул зөөврийн электроникт тохиромжтой. Та одоо батерейгаа дуусгах талаар санаа зоволгүйгээр олон цагаар зугаацах боломжтой.
Үүнээс гадна, 1.06 инчийн жижиг хэмжээтэй TFT LCD дэлгэцийн модулийн дэлгэцийг одоо байгаа системд хялбархан нэгтгэх боломжтой. Энгийн интерфэйс болон янз бүрийн платформуудтай нийцтэй тул үүнийг таны бүтээгдэхүүний дизайнд саадгүй нэгтгэж, хөгжүүлэлтийн явцад цаг хугацаа, хүчин чармайлтыг хэмнэх боломжтой.
Товчхондоо, 1.06 инчийн жижиг хэмжээтэй 96 RGB × 160 цэгийн TFT LCD дэлгэцийн модулийн дэлгэц нь дэлгэцийн салбарт тоглоомыг өөрчилсөн юм. Авсаархан хэмжээ, өндөр нягтрал, өргөн харах өнцөг, эрчим хүчний хэмнэлт нь олон төрлийн хэрэглээнд тохиромжтой болгодог. Энэхүү шинэлэг бүтээгдэхүүнээр дэлгэцийн технологийн ирээдүйг мэдрээрэй.