| Дэлгэцийн төрөл | IPS-TFT-LCD |
| Брэндийн нэр | Мэргэн Ухаан |
| Хэмжээ | 7.0 инч |
| Пикселүүд | 800×480 цэгүүд |
| Чиглэлийг харах | IPS/Үнэгүй |
| Идэвхтэй бүс (AA) | 153.84×85.632 мм |
| Самбарын хэмжээ | 164.90×100×3.5 мм |
| Өнгөний зохицуулалт | RGB босоо судал |
| Өнгө | 16.7 м |
| Гэрэлтүүлэг | 350 (хамгийн бага)cd/м² |
| Интерфэйс | Зэрэгцээ 8 битийн RGB |
| Пин дугаар | 15 |
| Жолоочийн IC | 1*EK9716BD4 1*EK73002AB2 |
| Арын гэрэлтүүлгийн төрөл | 27 ширхэг чиптэй цагаан LED |
| Хүчдэл | 3.0~3.6 В |
| Жин | Тооцоолсон |
| Ашиглалтын температур | -20 ~ +70 °C |
| Хадгалах температур | -30 ~ +80°C |
B070TN333C-27A нь 7 инчийн TFT-LCD дэлгэцийн модуль бөгөөд 800x480 пикселийн нягтралтай. Энэхүү дэлгэцийн самбар нь 164.90×100×3.5 мм хэмжээтэй, AA хэмжээтэй 153.84×85.632 мм хэмжээтэй. Дэлгэцийн горим нь ихэвчлэн цагаан, интерфэйс нь RGB. Дэлгэц нь 12 сарын баталгаатай бөгөөд үйлдвэрийн хангамж хэлбэрээр худалдаалагдаж байна. Дэлгэц нь модуль дээр EK9716BD4 болон EK73002AB2 драйверын IC суурилуулсан. Интерфэйсийн тэжээлийн хүчдэлийн хүрээ 3.0V-ээс 3.6V хүртэл байна. Дэлгэцийг автомашины навигацийн систем, зөөврийн медиа тоглуулагч, үйлдвэрлэлийн хяналтын систем гэх мэт янз бүрийн хэрэглээнд ашиглаж болно. Энэхүү TFT модуль нь -20℃-аас +70℃ хүртэлх температурт ажиллах боломжтой; хадгалах температур нь -30℃-аас +80℃ хүртэл байна.
B070TN333C-27A 7 инчийн TFT LCD дэлгэц нь CTP (Capacitive Touch Panel) технологийг дэмждэг бөгөөд энэ нь эсэргүүцэлтэй мэдрэгчтэй дэлгэцтэй харьцуулахад илүү ойлгомжтой, хариу үйлдэл үзүүлдэг хэрэглэгчийн интерфэйсийг бий болгох боломжийг олгодог. Багтаамжтай мэдрэгчтэй дэлгэцийн технологи нь мэдрэгчтэй самбарын гадаргуу дээрх багтаамжийн өөрчлөлтийг илрүүлэх зарчим дээр суурилдаг.
Мэдрэгчтэй самбар нь дэлгэцийн самбарын дээд хэсэгт байрлах тунгалаг дамжуулагч давхарга болон хүний хүрэлтээс үүдэлтэй багтаамжийн өөрчлөлтийг мэдэрдэг хянагчийн IC-ээс бүрдэнэ. Энэ нь илүү нарийвчлалтай, нарийн оролтын хариу үйлдэл үзүүлдэг бөгөөд эсэргүүцэлтэй мэдрэгчтэй дэлгэцээс илүү урт наслалттай.