| Дэлгэцийн төрөл | IPS-TFT-LCD |
| Брэндийн нэр | Мэргэн Ухаан |
| Хэмжээ | 10.1 инч |
| Пикселүүд | 1024×600 цэгүүд |
| Чиглэлийг харах | IPS/Үнэгүй |
| Идэвхтэй бүс (AA) | 222.72×125.28 мм |
| Самбарын хэмжээ | 235 ×143 ×3.5 мм |
| Өнгөний зохицуулалт | RGB босоо судал |
| Өнгө | 16.7 м |
| Гэрэлтүүлэг | 250 (хамгийн бага)cd/м² |
| Интерфэйс | Зэрэгцээ 8 битийн RGB |
| Пин дугаар | 15 |
| Жолоочийн IC | Тооцоолсон |
| Арын гэрэлтүүлгийн төрөл | ЦАГААН ЛЕД |
| Хүчдэл | 3.0~3.6 В |
| Жин | Тооцоолсон |
| Ашиглалтын температур | -20 ~ +70 °C |
| Хадгалах температур | -30 ~ +80°C |
B101N535C-27A нь 10.1 инчийн TFT-LCD дэлгэцийн модуль бөгөөд 1024×600 пикселийн нягтралтайгаар хийгдсэн. Энэхүү дэлгэцийн самбар нь 235×143×3.5 мм хэмжээтэй, AA хэмжээтэй 222.72×125.28 мм хэмжээтэй. Дэлгэцийн горим нь ихэвчлэн цагаан, интерфэйс нь RGB байдаг. Дэлгэц нь 12 сарын баталгаатай бөгөөд үйлдвэрийн хангамжаар худалдаалагддаг. Дэлгэцийг автомашины навигацийн систем, зөөврийн медиа тоглуулагч, үйлдвэрлэлийн хяналтын систем гэх мэт янз бүрийн хэрэглээнд ашиглаж болно. Энэхүү TFT модуль нь -20℃-аас +70℃ хүртэлх температурт ажиллах боломжтой; хадгалах температур нь -30℃-аас +80℃ хүртэл хэлбэлздэг.
B101N535C-27A 10.1 инчийн TFT LCD дэлгэц нь CTP (Capacitive Touch Panel) технологийг дэмждэг бөгөөд энэ нь эсэргүүцэлтэй мэдрэгчтэй дэлгэцтэй харьцуулахад илүү ойлгомжтой, хариу үйлдэл үзүүлдэг хэрэглэгчийн интерфэйсийг бий болгох боломжийг олгодог. Багтаамжтай мэдрэгчтэй дэлгэцийн технологи нь мэдрэгчтэй самбарын гадаргуу дээрх багтаамжийн өөрчлөлтийг илрүүлэх зарчим дээр суурилдаг.
Мэдрэгчтэй самбар нь дэлгэцийн самбарын дээд хэсэгт байрлах тунгалаг дамжуулагч давхарга болон хүний хүрэлтээс үүдэлтэй багтаамжийн өөрчлөлтийг мэдэрдэг хянагчийн IC-ээс бүрдэнэ. Энэ нь илүү нарийвчлалтай, нарийн оролтын хариу үйлдэл үзүүлдэг бөгөөд эсэргүүцэлтэй мэдрэгчтэй дэлгэцээс илүү урт наслалттай.