| Дэлгэцийн төрөл | IPS-TFT-LCD |
| Брэндийн нэр | Мэргэн Ухаан |
| Хэмжээ | 1.46 инч |
| Пикселүүд | 80×160 цэгүүд |
| Чиглэлийг харах | БҮХ Шүүмж |
| Идэвхтэй бүс (AA) | 16.18×32.35 мм |
| Самбарын хэмжээ | 18.08×36.52×2.1 мм |
| Өнгөний зохицуулалт | RGB босоо судал |
| Өнгө | 65 мянган |
| Гэрэлтүүлэг | 350 (хамгийн бага)cd/м² |
| Интерфэйс | 4 шугамын SPI |
| Пин дугаар | 13 |
| Жолоочийн IC | GC9107 |
| Арын гэрэлтүүлгийн төрөл | 3 цагаан LED |
| Хүчдэл | -0.3~4.6 В |
| Жин | 1.1 |
| Ашиглалтын температур | -20 ~ +70 °C |
| Хадгалах температур | -30 ~ +80°C |
N146-0816KTBPG41-H13 нь 1.46 инчийн IPS TFT-LCD модуль бөгөөд 80x160 пикселийн нягтралтай. Өргөн харах өнцгийн IPS (Хавтгай доторх шилжих) технологийг ашигласнаар 80 градусын харах өнцгөөр (зүүн/баруун/дээш/доош) тогтвортой дүрсний чанарыг хангаж, тод, ханасан, байгалийн өнгийг өгдөг.
Энэхүү дэлгэц нь уян хатан интеграцчилалын хувьд олон интерфэйсийг (SPI, MCU, RGB) дэмждэг. 350 cd/m² өндөр гэрэлтүүлгийн түвшинтэй тул тод орчны гэрэлтүүлэгт ч гэсэн маш сайн харагдах байдлыг хангадаг. Гүйцэтгэлийг дэвшилтэт **GC9107 драйвер IC** удирддаг бөгөөд жигд, үр ашигтай ажиллагааг баталгаажуулдаг.
Гол үзүүлэлтүүд:
Контраст харьцаа: 800:1
Аспектийн харьцаа: 3:4 (Ердийн)
Аналог тэжээлийн хүчдэл: -0.3V - 4.6V (ердийн 2.8V)
Ашиглалтын температур: -20°C-аас +70°C хүртэл
Хадгалах температур: -30°C - +80°C