| Дэлгэцийн төрөл | IPS-TFT-LCD |
| Брэндийн нэр | Мэргэн Ухаан |
| Хэмжээ | 2.76 инч |
| Пикселүүд | 480×480 цэгүүд |
| Чиглэлийг харах | IPS/Үнэгүй |
| Идэвхтэй бүс (AA) | 70.13×70.13 мм |
| Самбарын хэмжээ | 73.03 ×76.48 ×2.35 мм |
| Өнгөний зохицуулалт | RGB босоо судал |
| Өнгө | 262 мянган |
| Гэрэлтүүлэг | 450 (хамгийн бага)cd/м² |
| Интерфэйс | MIPI |
| Пин дугаар | 15 |
| Жолоочийн IC | ST7701S |
| Арын гэрэлтүүлгийн төрөл | 4 ширхэг чиптэй цагаан LED |
| Хүчдэл | 3.0~3.6 В |
| Жин | Тооцоолсон |
| Ашиглалтын температур | -20 ~ +70 °C |
| Хадгалах температур | -30 ~ +80°C |
TFT276B009 нь 2.76 инчийн диаметртэй, 480x480 пикселийн нягтралтай дэлгэцтэй дугуй IPS TFT-LCD дэлгэц юм. Энэхүү дугуй TFT дэлгэц нь MIPI интерфэйсээр дамжуулан холбогдох боломжтой ST7701S драйвер IC-тэй IPS TFT-LCD самбараас бүрдэнэ.
TFT276B009 нь IPS (Хавтгай дотор шилжих) самбарыг ашигладаг бөгөөд энэ нь өндөр тодосголт, дэлгэц эсвэл пиксел унтарсан үед жинхэнэ хар дэвсгэр, мөн Зүүн:85 / Баруун:85 / Дээш:85 / Доош:85 градус (ердийн), тодосголтын харьцаа 1200:1 (ердийн утга), тод байдал 450 cd/m² (ердийн утга) гэсэн өргөн харах өнцөгтэй давуу талтай.
LCM-ийн тэжээлийн хүчдэл нь 3.0V-аас 3.6V хүртэл байдаг бөгөөд энэ нь ердийн утга нь 3.3V юм. Дэлгэцийн модуль нь авсаархан төхөөрөмж, өмсдөг төхөөрөмж, гэрийн автоматжуулалтын бүтээгдэхүүн, цагаан бүтээгдэхүүн, видео систем гэх мэтт тохиромжтой. Энэ нь -20℃-аас + 70℃ хүртэлх температурт, -30℃-аас +80℃ хүртэлх хадгалах температурт ажиллах боломжтой.
TFT276B009 нь мэдрэгчтэй самбаргүй тул илүү цэвэрхэн, минималист дизайнтай болсон. Энэ онцлог нь өндөр чанартай дэлгэцийн туршлагыг хангахын зэрэгцээ мэдрэгчтэй функц шаарддаггүй програмуудад онцгой тохиромжтой болгодог.
Таны дэлгэцийн бүх хэрэгцээнд төгс шийдэл болох 2.76 инчийн жижиг хэмжээтэй дугуй хэлбэртэй 480×480 цэгийн TFT LCD дэлгэцийн модулийн дэлгэцийг танилцуулж байна. Авсаархан хэмжээ, өндөр нягтралтай дэлгэцийн ачаар уг модуль нь олон төрлийн хэрэглээнд маш сайн харагдах туршлагыг олгодог.
Энэхүү TFT LCD дэлгэцийн модулийн дэлгэц нь 2.76 инчийн диаметртэй дугуй хэлбэртэй тул зай багатай төхөөрөмжүүдэд тохиромжтой. Жижиг хэмжээтэй хэдий ч 480×480 цэгийн өндөр нягтралтай дэлгэцтэй тул тод, хурц дүрсийг баталгаажуулдаг. Та ухаалаг цаг, ухаалаг гэрийн төхөөрөмж эсвэл бусад авсаархан электрон бүтээгдэхүүн зохион бүтээж байгаа эсэхээс үл хамааран энэхүү модуль нь таны дизайнд төгс тохирох бөгөөд гайхалтай харааны гүйцэтгэлийг бий болгоно.
Энэхүү модуль нь тод өнгө, тод ялгарал, маш сайн харах өнцгийг хангахын тулд дэвшилтэт TFT LCD технологийг ашигладаг. Та дотор эсвэл гадаа байгаа эсэхээс үл хамааран дэлгэц нь тод харагдаж, ямар ч орчинд хэрэглэгчийн туршлагыг жигд байлгах боломжийг олгодог. Мөн модуль нь багтаамжтай мэдрэгчтэй функцийг нэгтгэсэн бөгөөд энэ нь хэрэглэгчдэд дэлгэцтэй хялбархан харилцах боломжийг олгодог.
Энэ модуль нь зөвхөн маш сайн харааны гүйцэтгэлийг хангаад зогсохгүй олон талын хэрэглээтэй бөгөөд аливаа системд нэгтгэхэд хялбар юм. Энэ нь туршлагатай болон шинэхэн хөгжүүлэгчдэд тохиромжтой энгийн залгаад тоглох загвартай. Модуль нь олон төрлийн микроконтроллеруудтай нийцтэй бөгөөд таны одоо байгаа системийн архитектурт саадгүй нэгтгэгдэж болно.
Үүнээс гадна, 2.76 инчийн жижиг хэмжээтэй дугуй хэлбэртэй 480×480 цэгтэй TFT LCD дэлгэцийн модулийн дэлгэц нь маш сайн бат бөх, найдвартай. Энэ нь хүнд нөхцөлд тэсвэртэй бөгөөд удаан хугацаанд үйлчилдэг тул таны бүтээгдэхүүнийг удаан хугацаанд ажиллагаатай, үзэмж сайтай байлгах боломжийг олгодог.
Товчхондоо, 2.76 инчийн жижиг хэмжээтэй дугуй хэлбэртэй 480×480 цэгийн TFT LCD дэлгэцийн модулийн дэлгэц нь өндөр нягтралтай дэлгэц шаарддаг авсаархан электрон төхөөрөмжүүдэд төгс сонголт юм. Жижиг хэмжээ, дэвшилтэт технологи, олон талт байдал, бат бөх чанар нь дизайнерууд болон хөгжүүлэгчдэд маш сайн сонголт болгодог. Энэхүү тусгай модулийн тусламжтайгаар бүтээгдэхүүнийхээ харааны туршлагыг сайжруулаарай.