| Дэлгэцийн төрөл | IPS-TFT-LCD |
| Брэндийн нэр | Мэргэн Ухаан |
| Хэмжээ | 3.95 инч |
| Пикселүүд | 480×480 цэгүүд |
| Чиглэлийг харах | IPS/Үнэгүй |
| Идэвхтэй бүс (AA) | 36.72×48.96 мм |
| Самбарын хэмжээ | 40.44×57×2 мм |
| Өнгөний зохицуулалт | RGB босоо судал |
| Өнгө | 262 мянган |
| Гэрэлтүүлэг | 350 (хамгийн бага)cd/м² |
| Интерфэйс | SPI / MCU/RGB |
| Пин дугаар | 15 |
| Жолоочийн IC | ST7701S |
| Арын гэрэлтүүлгийн төрөл | 8 ширхэг чиптэй цагаан LED |
| Хүчдэл | 2.5~3.3 В |
| Жин | 1.2 гр |
| Ашиглалтын температур | -20 ~ +70 °C |
| Хадгалах температур | -30 ~ +80°C |
TFT040B039 нь 480 x 480 пикселээс бүрдсэн 3.95 инчийн дөрвөлжин IPS TFT-LCD модуль юм.
Модуль нь RGB интерфэйсийг дэмждэг бөгөөд IPS самбарыг ашигладаг бөгөөд зүүн: 80/баруун: 80/дээд: 80/доод: 80 градус (ердийн утга) өргөн харах өнцөг, контраст 1000:1 (ердийн утга), тод байдал 350 cd/m² (ердийн утга), тод шилэн самбар, харьцаа 1:1.
TFT040B039 модуль нь ST7701S хянагчийн IC-тэй хамт суурилагдсан бөгөөд интерфэйсийн тэжээлийн хүчдэлийн хүрээ нь 2.5V ~ 3.3V бөгөөд ердийн утга нь 2.8V байна.
TFT040B039 загвар нь -20 ℃-аас +70 ℃ хүртэлх ажлын температурын хязгаартай; Хадгалах температурын хязгаар нь -30 ℃~+80 ℃.
Энэ нь эмнэлгийн багаж хэрэгсэл, гар төхөөрөмж, аюулгүй байдлын хяналтын систем зэрэг хэрэглээнд маш тохиромжтой.