| Дэлгэцийн төрөл | IPS-TFT-LCD |
| Брэндийн нэр | Мэргэн Ухаан |
| Хэмжээ | 3.97 инч |
| Пикселүүд | 480×800 цэгүүд |
| Чиглэлийг харах | IPS/Үнэгүй |
| Идэвхтэй бүс (AA) | 51.84×86.40 мм |
| Самбарын хэмжээ | 55.44×96.17×2.1 мм |
| Өнгөний зохицуулалт | RGB босоо судал |
| Өнгө | 16.7 сая |
| Гэрэлтүүлэг | 350 (хамгийн бага)cd/м² |
| Интерфэйс | MIPI |
| Пин дугаар | 15 |
| Жолоочийн IC | ST7701S |
| Арын гэрэлтүүлгийн төрөл | 8 ширхэг чиптэй цагаан LED |
| Хүчдэл | 2.7~3.3 В |
| Жин | Тооцоолсон |
| Ашиглалтын температур | -20 ~ +70 °C |
| Хадгалах температур | -30 ~ +80°C |
TFT040B029-A0 нь 480 x 800 пикселийн нягтралтай 3.97 инчийн IPS TFT-LCD дэлгэцийн модуль юм.
Энэ модуль нь MIPI DSI цуваа интерфэйсийг (2 эгнээ) дэмждэг бөгөөд IPS самбартай бөгөөд энэ нь Зүүн:85 / Баруун:85 / Дээш:85 / Доош:85 градус (ердийн), тодосголтын харьцаа 800 (ердийн утга), гэрэлтэлт 350 cd/m² (ердийн утга), Гэрэлтүүлэггүй гадаргуугийн самбар зэрэг өргөн харах өнцөгтэй давуу талуудтай.
Энэхүү 3.97 инчийн MIPI LCD дэлгэц нь босоо горимд ажилладаг; модуль дээр ST7701S драйверын IC суурилуулсан бөгөөд интерфэйсийн тэжээлийн хүчдэл 2.7V-ээс 3.3V хүртэл хэлбэлздэг.
Энэхүү самбар нь өргөн хүрээний хэтийн төлөв, тод өнгө, өндөр чанартай, баялаг байгалийн зургуудтай.
Энэ нь жижиг үйлдвэрлэлийн тоног төхөөрөмж, аюулгүй байдлын хяналтын систем, гар төхөөрөмж, жолоодлогын бичигч болон бусад бүтээгдэхүүний хэрэглээнд маш тохиромжтой.
Энэхүү TFT модуль нь -20℃-аас +70℃ хүртэлх температурт ажиллах боломжтой; хадгалах температур нь -30℃-аас +80℃ хооронд хэлбэлздэг.