| Дэлгэцийн төрөл | IPS-TFT-LCD |
| Брэндийн нэр | Мэргэн Ухаан |
| Хэмжээ | 3.97 инч |
| Пикселүүд | 320×480 цэгүүд |
| Чиглэлийг харах | IPS/Үнэгүй |
| Идэвхтэй бүс (AA) | 55.68×83.52 мм |
| Самбарын хэмжээ | 60×92.25×2.2 мм |
| Өнгөний зохицуулалт | RGB босоо судал |
| Өнгө | 16.7 сая |
| Гэрэлтүүлэг | 400 (хамгийн бага)cd/м² |
| Интерфэйс | MCU |
| Пин дугаар | 15 |
| Жолоочийн IC | ILI9488 |
| Арын гэрэлтүүлгийн төрөл | 8 ширхэг чиптэй цагаан LED |
| Хүчдэл | 2.7~3.3 В |
| Жин | Тооцоолсон |
| Ашиглалтын температур | -20 ~ +70 °C |
| Хадгалах температур | -30 ~ +80°C |
TFT398B008 нь IPS самбартай 3.98 инчийн TFT LCD модуль юм. Энэхүү модуль нь MCU интерфэйсийг дэмждэг ILI9488 драйверын IC-тэй хамт суурилагдсан.
Энэхүү босоо дэлгэц нь 320×480 цэгийн нягтралтай, 400 cd/m² гэрэлтэлттэй (ердийн утга), 1200 контрасттай (ердийн утга).
IPS самбар нь Зүүн:89 / Баруун:89 / Дээш:89 / Доош:89 градус (ердийн) гэсэн өргөн харах өнцгийн давуу талтай.
Энэхүү самбар нь өргөн хүрээний хэтийн төлөв, тод өнгө, өндөр чанартай, баялаг байгалийн зургуудтай.
Энэ нь эмнэлгийн багаж хэрэгсэл, гар төхөөрөмж, аюулгүй байдлын хяналтын систем зэрэг хэрэглээнд маш тохиромжтой.
Энэ модулийн ажиллах температур -20 ℃-ээс 70 ℃ хүртэл, хадгалах температур -30 ℃-ээс 80 ℃ хүртэл байна.