| Дэлгэцийн төрөл | IPS-TFT-LCD |
| Брэндийн нэр | Мэргэн Ухаан |
| Хэмжээ | 1.46 инч |
| Пикселүүд | 80×160 цэгүүд |
| Чиглэлийг харах | БҮХ Шүүмж |
| Идэвхтэй бүс (AA) | 16.18×32.35 мм |
| Самбарын хэмжээ | 18.08×36.52×2.1 мм |
| Өнгөний зохицуулалт | RGB босоо судал |
| Өнгө | 65 мянган |
| Гэрэлтүүлэг | 350 (хамгийн бага)cd/м² |
| Интерфэйс | 4 шугамын SPI |
| Пин дугаар | 13 |
| Жолоочийн IC | GC9107 |
| Арын гэрэлтүүлгийн төрөл | 3 цагаан LED |
| Хүчдэл | -0.3~4.6 В |
| Жин | 1.1 |
| Ашиглалтын температур | -20 ~ +70 °C |
| Хадгалах температур | -30 ~ +80°C |
N146-0816KTBPG41-H13 нь 80x160 пикселийн нягтралтай 1.46 инчийн IPS TFT-LCD дэлгэц юм. SPI, MCU, RGB зэрэг янз бүрийн интерфэйсийг дэмждэг тул аливаа төсөлд саадгүй нэгтгэх уян хатан байдлыг хангадаг. Дэлгэцийн 350 cd/m² тод байдал нь тод гэрэлтүүлэгтэй нөхцөлд ч гэсэн тод, тод дүрслэлийг баталгаажуулдаг. Хяналт нь жигд, үр ашигтай ажиллагааг хангахын тулд дэвшилтэт GC9107 драйвер IC ашигладаг.
N146-0816KTBPG41-H13 нь өргөн өнцгийн IPS (Хавтгай дотор шилжих) технологийг ашигладаг. Үзэх хүрээ нь зүүн: 80/баруун: 80/дээш: 80/доош: 80 градус. Тодруулгын харьцаа 800:1, талын харьцаа 3:4 (ердийн утга). Аналогийн тэжээлийн хүчдэл -0.3V-ээс 4.6V хүртэл (ердийн утга нь 2.8V). IPS самбар нь өргөн хүрээний харах өнцөг, тод өнгө, ханасан, байгалийн өндөр чанартай дүрстэй. Энэхүү TFT-LCD модуль нь -20℃-ээс +70℃ хүртэлх температурт ажиллах боломжтой бөгөөд хадгалах температур нь -30℃-ээс +80℃ хүртэл хэлбэлздэг.